راهنمای سفر و اقامت در امارات

دشواری‌های زندگی در امارات

زندگی در امارات در کنار داشتن امکانات خوب دشواری‌هایی نیز دارد که باید مدنظر قرار داد. به عنوان مثال پیش از همه باید به شرایط آب‌وهوایی آن اشاره کرد که با بسیاری از کشورها متفاوت است و به دلیل گرما و رطوبت بالا در بسیاری از مواقع از سال شما حتی نمی‌توانید در خیابان پیاده‌روی کنید. چنین آب‌وهوایی به‌خصوص برای کسانی که با آفتاب سوزان و گرما مشکل دارند، در بسیاری مواقع غیرقابل تحمل خواهد بود.

اگر از برنامه‌هایی مثل “اوبر” استفاده نمی‌کنید آماده باشید که راننده تاکسی متوجه موقعیت فعلی شما و موقعیتی که قصد رفتن به آن را دارید، نشود. دلیل اصلی این مشکل سیستم آدرس و ثبت پلاک‌های شهرداری امارات است که کمی گیج‌کننده هستند و خیابان‌کشی‌ها هم دائم در حال اصلاح و تغییرند. با توجه به همین نکته خرید آنلاین شما هم ممکن است به دلیل پیچیدگی‌های آدرس پستی در تحویل دچار مشکل شود بنابراین تحویل حضوری خریدهای شما در امارات، گزینه عاقلانه‌تری است.

باید اشاره کرد که اینترنت امارات آزاد نیست و تماسهای تلفنی خارجی ممکن است هزینه زیادی برای شما رقم بزند برای همین حواستان باشد که قبل از ورود به امارات وی پی ان مطمئن پیدا کنید و قبل از تماس با خارج از کشور بسته‌های ارزان قیمت مکالمه خریداری کنید.

حواستان به کارگرانی که در مشاغل دون پایه کار می‌کنند باشد، این افراد نه حق اعتراض دارند و نه می‌توانند از کارشان استعفا دهند. به عنوان مثال ممکن است یکی از این افراد خودش را جلوی ماشین شما بیندازد تا دیه‌اش به خانواده‌اش در کشورش برسد.

نوشیدن الکل فقط در بارها و و هتل‌ها مجاز است و خرید از فروشگاه‌های مشروبات شرایط پیچیده‌ای دارد که در یک کلام برای ایرانیان ممکن نیست.

همراه داشتن و استفاده از مواد مخدر جریمه‌های بسیار سنگینی دارد.

کارگران جنسی فعالیت رسمی ندارند اما در همه‌جا آنها را خواهید یافت. ممنوعیت خدمات جنسی از تماشای پورن کمتر است برای همین بهتر است در تعامل با غریبه‌ها حواس خود را جمع کنید که در دام این قبیل افراد نیفتید.

سعی کنید همیشه حساب‌ها و پرداخت‌های خود را مرتب نگه دارید چون نپرداختن مالیات، اجاره یا هر اختلاف مالی دیگر ممکن است به دستگیری و زندان ختم شود و هزینه‌های سرسام‌آوری برای شما رقم بزند.

بریتانیا تازگی هشدار خطر تروریسم در امارات را بالاتر برده که با توجه به مکان جغرافیایی این کشور دور از ذهن نیست ولی خوشبختانه افراد ایرانی چندان در معرض این خطر نیستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی سوالات

سلام. به بخش پاسخگویی به سوالات خوش آمدید. لطفا سوال خود را مطرح نمایید.