راهنمای سفر و اقامت در امارات

افزایش قیمت مدارس دبی در سال تحصیلی 25-2024

در این پست به شاخص تغییر شهریه مدارس دبی در سال تحصیلی 25-2024 می‌پردازیم. طبق اعلامیه اخیر سازمان دانش و توسعه انسانی دبی (KHDA)، هزینه‌های تحصیلی در امارت تا 5.2 درصد در سال تحصیلی جدید افزایش می‌یابد.

اعلام شده است که برخی از مدارس دبی مجاز به افزایش شهریه در طول سال تحصیلی 2024 و 2025 خواهند بود. این افزایش برای برخی از مدارس خصوصی بر اساس عملکرد آنها در بازرسی های اخیر مجاز خواهد بود.

سازمان دانش و توسعه انسانی (KHDA) وضعیت اقتصادی فعلی و هزینه‌های عملیاتی برای آموزش در مدارس را دلیل این افزایش می‌داند. این افزایش شهریه به این امر بستگی دارد که آیا مدارس رتبه‌های خود را در جایگاه قبلی حفظ کرده‌اند یا روند رو به صعود داشته‌اند.

این افزایش شهریه براساس دسته بندی نتایج بازرسی، شامل ضعیف، قابل قبول، خوب، بسیار خوب و برجسته انجام می‌شود. در اینجا خلاصه ای از نحوه عملکرد این افزایش در سال جاری برای مدارس خصوصی در سرتاسر امارات، بر اساس رتبه بندی فعلی مدارس، آمده است (لازم به ذکر است که ECI شاخص هزینه تحصیل است):

  • حفظ رتبه: تا 2.6٪
  • ضعیف تا قابل قبول یا قابل قبول تا خوب: تا 5.2%
  • خوب تا خیلی خوب: تا 4.55%
  • بسیار خوب تا برجسته: تا 3.9%

از سوی دیگر، مدارسی که در رتبه‌بندی بازرسی سالانه خود کاهش رتبه داشته‌اند، واجد شرایط افزایش شهریه مدارس در دبی نیستند.

درباره شاخص هزینه تحصیل (ECI)

ECI مسئول مدیریت تغییرات سالانه در هزینه‌های مربوط به اداره مدارس در امارات است. این هزینه‌ها شامل صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده از مدارس خصوصی در دبی تا خدمات آب و برق، اجاره و حقوق می‌شود. تصمیم افزایش سالانه شهریه در دبی بر اساس محاسبات مشترک انجام شده توسط ECI و دبی دیجیتال مرجع (DDA) صورت می‌گیرد.

در صورتی که ECI یک مدرسه خصوصی کمتر از سال‌های قبل باشد، هزینه‌های مدرسه متوقف می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی سوالات

سلام. به بخش پاسخگویی به سوالات خوش آمدید. لطفا سوال خود را مطرح نمایید.