راهنمای سفر و اقامت در امارات

مهاجرت به امارات به تنهایی: ترس‌های رایج و نحوه غلبه بر آنها

(این مقاله در 17 فوریه 2023 به‌روز رسانی شده است)

مهاجرت به کشوری دیگر برای کار به تنهایی می‌تواند دلهره‌آور باشد، اما در عین حال می‌تواند برای مهاجران یک تجربه مادام العمر تلقی شود.

در این مقاله سعی شده است شش روش مقابله با ترس‌های رایج از مهاجرت به کشوری دیگر بررسی شود. به دلیل اینکه امارات سالانه مهاجرین بسیاری دارد در این مقاله به بررسی آنها در این کشور می‌پردازیم.

ترس‌های رایج مهاجرت و روش‌های مقابله با آنها

1) پیدا کردن دوستان مهاجر

ایجاد ارتباطات جدید در خارج از کشور به عنوان یک مهاجر می‌تواند بسیار دشوارتر از وطن شما باشد. تفاوت در زبان و تفاوت‌های فرهنگی می‌تواند در اینجا نقش بسیار مهمی داشته باشند.

مهم است بدانید که خارجی‌های دیگری نیز هستند که در همان قایق هستند، تازه وارد کشور شده‌اند و از بسیاری از چیزها مطمئن نیستند. به ویژه در امارات متحده عربی که مهاجران اکثریت جمعیت را تشکیل می‌دهند.

یک راه عالی برای دوست‌یابی در خارج از کشور، پیوستن به باشگاه‌ها، فعالیت‌های گروهی، رویدادهای شبکه‌ای یا حتی رفتن به باشگاه‌های محلی است. حتی ممکن است یک جامعه محلی پیدا کنید که بتوانید با هموطنان خود ملاقات کنید، بنابراین می‌توانید نگرانی‌های خود را با افرادی که می‌توانند با شما همدردی کنند در میان بگذارید.

بودن در کنار افرادی که می‌توانند به نگرانی‌های شما گوش فرا دهند، می‌تواند به کاهش احساس دلتنگی کمک کند.

2) پول مهم است

یکی از نگرانی‌های رایج مهاجران جدید هنگام مهاجرت به خارج، مسائل مالی است. راه اندازی یک زندگی جدید می‌تواند پرهزینه باشد، از اجاره یک خانه جدید تا استفاده از وسایل حمل و نقل، به خصوص زمانی که هنوز حقوق جدید خود را دریافت نکرده‌اید.

قبل از نقل مکان به امارات متحده عربی، به شدت توصیه می‌شود که مقداری پس انداز کنار گذاشته و تعیین کنید که برای دو ماه اول بدون درآمد جدید چقدر برای زندگی در منطقه جدید خود نیاز دارید. دانستن اینکه نیازهای مالی شما حداقل برای دو ماه ابتدایی مهاجرت چه قدر است و داشتن آن پول، اضافی باعث می‌شود تا زمانی که روی ساختن زندگی جدید خود در امارات تمرکز می‌کنید، کمتر نگران آن باشید.

3) امنیت شغلی

حتی اگر یک شغل جدید و پایدار در امارات داشته باشید، وضعیت شما همچنان می‌تواند تغییر کند. هنگامی که کووید-19 در سال 2020 کشور را مجبور به قرنطینه کرد، بسیاری از ساکنان مشاغل خود را از دست دادند، از جمله مهاجران جدیدی که اخیراً به امارات نقل مکان کرده بودند. بیکاری در یک کشور خارجی ایده‌آل نیست، اما پایان دنیا نیست.

مطمئن شوید که همیشه وجوه جداگانه‌ای برای خرید بلیط برگشت به خانه در اختیار دارید. همچنین، برای تکمیل درآمد خود، کار آنلاین یا شغل پاره وقت را در نظر بگیرید.

4) دلتنگی

متأسفانه این یک روال معمول برای خارجی‌هایی است که به تنهایی به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، اما نگران نباشید – دلتنگی بخشی کاملا طبیعی از زندگی در کشور دیگری است.

برای سهولت در این دوره‌های سخت، مطمئن شوید که در خانه با خانواده و دوستان ارتباط برقرار کنید. اگرچه اسکایپ در امارات مسدود شده است، اما سایر خدمات تماس تصویری مانند Google Meet و Zoom در دسترس هستند.

همچنین توصیه می‌شود با افراد جدید ملاقات کنید و دوستی‌های جدیدی ایجاد کنید، زیرا ارتباطات جدید می‌تواند کمک زیادی به همراه داشته باشد و تنهایی شما را کاهش دهد.

5) شوک فرهنگی و زبان

مهاجرت به کشوری که با فرهنگ محلی آن آشنایی ندارید می‌تواند یک چیز ترسناک باشد! بهترین توصیه ما این است که قبل از نقل مکان به اینجا سعی کنید تا آنجا که می‌توانید قوانین امارات متحده عربی، از لباس پوشیدن گرفته تا موارد مجاز و غیرمجاز را بیاموزید.

امارات همچنین دارای بیش از 190 ملیت مختلف است که 80 درصد از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند. در حالی که عربی زبان رسمی این کشور است، بخش قابل توجهی از ساکنان به زبان‌های انگلیسی، اردو، هندی، فرانسوی، تاگالوگ، روسی، ماندارین یا زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند.

بنابراین اگر زبان عربی یکی از زبان‌های اصلی شما نیست، حتما به زبان انگلیسی مسلط باشید.

6) بهداشت و ایمنی

اگر به صورت انفرادی به امارات می‌روید، این نکات ایمنی را در نظر داشته باشید:

  • بیمه نامه خود را بخوانید. دریابید که نزدیکترین بیمارستان یا کلینیکی که بیمه شما می‌تواند پوشش دهد کدام است و شماره مرکز پزشکی را در تلفن خود ذخیره کنید.
  • سایر مخاطبین مهمی که باید در تلفن خود نگه دارید عبارتند از: آمبولانس (998)، پلیس (999)، آتش نشانی (997).
  • حداقل یک فرد مورد اعتماد را به عنوان مخاطب اضطراری محلی خود مدنظر قرار دهید. این فرد می‌تواند هم خانه شما، مدیر منابع انسانی شرکت شما، یا یکی از اعضای خانواده که در امارات زندگی می‌کند، یا یک دوست نزدیک شما باشد.
  • هشدارها و دستورالعمل‌های مقامات امارات متحده عربی را از طریق هشدارهای تلفنی یا خواندن اخبار محلی دنبال کنید. این امر برای شرایط آب و هوایی مانند طوفان شن یا سیل یا هشدارهای اجتماعی مانند قرنطینه یا منع رفت و آمد مفید است.
  • اگر شی قیمتی دارید ترجیحا در صندوق امانات نگهداری کنید.
  • امارات متحده عربی به طور کلی یک کشور امن است، اما همیشه مقداری پول نقد برای مواقع ضروری داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی سوالات

سلام. به بخش پاسخگویی به سوالات خوش آمدید. لطفا سوال خود را مطرح نمایید.