راهنمای سفر و اقامت در امارات

نحوه استفاده از کارت‌های بانکی در امارات

در هنگام خرید و برداشت پول استفاده از کارت‌های بانکی در امارات متحده عربی یکی از راحت‌ترین و امن‌ترین روش‌ها است. با پیشرفت فناوری، اکثر افراد از این روش برای انجام تراکنش‌های مالی استفاده می‌کنند. اما برای اطمینان از اینکه از این ابزار به درستی استفاده می‌کنید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

شرکت‌های ارائه‌دهنده کارت‌های بانکی در امارات به نام‌های Visa Cart و Master Cart هستند. انواع مختلفی از کارت‌های بانکی این شرکت‌ها وجود دارد که شامل کارت‌های نقدی (Debit card) و کارت‌های اعتباری (Credit card) می‌شوند که هر دو به حساب بانکی فرد متصل هستند. کارت‌های نقدی یا Debit، کارت‌هایی هستند که شما در حساب متصل به آنها مقداری پول گذاشته و می‌توانید براساس موجودی آنها خرید کنید. در مورد کارت‌های اعتباری، این کارت‌ها از جانب بانک، به درخواست شما و براساس پیشینه بانکی و تراکنش‌های مالی‌تان، به شما داده شده و می‌بایست مبلغی که از آن هزینه می‌کنید را به صورت اقساط برگردانید. هر کدام از این کارت‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند و برای انتخاب بهترین گزینه برای خود باید نیاز‌ها و الزامات خود را در نظر بگیرید.

برای استفاده از کارت‌های بانکی در هنگام خرید در امارات، فقط کافی است آنها را بر روی دستگاه قراردهید تا مبلغ مورد نظر به صورت اتوماتیک از کارت شما کسر گردد. لازم به ذکر است شما برای مبالغ بالای 300 درهم نیاز به دادن رمز خود به دستگاه دارید. همین نکته ممکن است باعث سواستفاده از کارت شما گردد چون در مبالغ پایین می‌توان به راحتی با آن خرید کرد. بنابراین در صورت گم شدن کارت بانکی خود حتما حساب را مسدود کنید.

برای برداشت پول از کارت‌های بانکی در امارات، می‌توانید از دستگاه‌های ATM استفاده کنید. برای انجام این عملیات، کارت خود را در دستگاه قرار داده و مبلغ مورد نظر را وارد کنید. سپس با وارد کردن رمز امنیتی، می‌توانید پول خود را برداشت کنید.

شما می‌توانید جابجایی پول از طریق دستگاه‌های ATM را صرفا از طریق IDامارات خود انجام داده، بدون آنکه نیازی به کارت داشته باشید.

به دلیل آنکه مبلغ تراکنش‌های بانکی امارات کمی بالاست، شما می‌توانید در دستگاه‌های خاصی که برای این کار تعبیه شده‌اند پول نقد گذاشته، و این مبلغ را عینا به شخص مورد نظر خود با درج اکانت آن منتقل کنید.

لازم به ذکر است سرعت جابجایی پول بین حساب‌ها ممکن است به سرعت ایران نباشد، که این مورد یکی از معایب نقل و انتقالات بانکی امارات محسوب می‌شود.

برای اطمینان از امنیت و راحتی در استفاده از کارت‌های بانکی در امارات، باید موارد زیر را در نظر داشت:

  • هرگز اطلاعات کارت خود را به دیگران منتقل نکنید.
  •  همیشه از دستگاه‌های ATM در مکان‌های امن استفاده کنید.
  • هرگز رمز امنیتی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.
  •  از دستگاه‌های POS با نام تجاری و معتبر استفاده کنید.
  •  در صورت مشکوک بودن به فعالیت‌های غیرمعمول در حساب خود، به بانک خود اطلاع دهید.

با رعایت این نکات، می‌توانید به راحتی و با اطمینان از کارت‌های بانکی خود در امارات استفاده کنید و از تراکنش‌های مالی خود با خیالی آسوده لذت ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی سوالات

سلام. به بخش پاسخگویی به سوالات خوش آمدید. لطفا سوال خود را مطرح نمایید.